Bohumil Hrabal
Po hodně dlouhé době jsem sáhnul po knize od českého autora.
Vybral jsem si Něžného barbara od Bohumila Hrabala, tedy po pravdě, ona si
vybrala mě. Uklízeli jsme u rodičů na půdě a našli jsme zalepenou krabici a
v ní byla spousta knih a mimo jiné právě Něžný barbar a jak jsem tu knihu
uviděl, tak jsem se rozhodl, že ano to si přečtu.
Musím být upřímný, Hrabala znám jen z filmů, ale jeho
knihy jsem nikdy nečetl, ale to jsem napravil právě nyní a již se chystám, že
si přečtu i jiná díla Bohumila Hrabala.
Co bych tak napsal ke knize, je to vlastně vzpomínání na
výtvarníka Vladimíra Boudného (1924-1968) autor nám vypráví příhody, které
společně zažili, zároveň se dozvíte i něco o Praze v padesátých letech a
tehdejším životě. Mně tedy chvíli trvalo, než jsem si zvykl na styl, jakým je
kniha napsaná, ale v každém případě já tuto knihu doporučuji a rozhodně se
těším na další knihy B. Hrabala.
Četl jsem knihu, kterou vydalo nakladatelství ODEON
v roce 1990 a text tohoto vydání, vychází ze strojopisu datovaného „Podzim
1973“.

Žádné komentáře:
Okomentovat